6-9 lat Edukacja Wczesnoszkolna

Cele:

Nasz kurs IMI Edukacja Językowa Montessori 6-9 dostarcza dogłębnej wiedzy na temat teorii i praktyki Montessori, aby wspierać wyjątkowe potrzeby i zainteresowania dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Studenci tego kursu dowiedzą się, jak odpowiedzieć na nienasycony apetyt dzieci na naukę i jak rozpalić ich wyobraźnię, dostarczając im klucze do poznawania wszechświata.

Program obejmuje:

 • Wprowadzenie do Edukacji Językowej Montessori
 • Nauka czytania i pisania – podstawy teoretyczne
 • Gramatyka
 • Kaligrafia – teoria i praktyka
 • Ortografia
 • Literatura
 • Tworzenie materiałów do edukacji językowej Montessori

 

Wykorzystując najnowszą wiedzę oferujemy dogłębną i kompleksową analizę podejścia Montessori dla dzieci w wieku 6-9 lat. Dorośli słuchacze wykonują wiele znaczących zadań, które odnoszą się bezpośrednio do ich doświadczeń w klasie i dają możliwość praktycznego zastosowania materiałów z kursu. 

Program jest kombinacją wykładów i zajęć praktycznych.

Kwalifikacje:

Certyfikat jest przyznawany studentom, którzy spełnili 90% wymagań co do frekwencji i ukończyli kurs zgodnie z wymaganymi standardami.

Czas trwania kursu:

7 dni

09.08. – 15.08.2021 Mokronos Górny k. Wrocławia – Międzynarodowa Akademia Montessori

09.00 – 16.00

Wymagania:

Ukończony kurs online – Filozofia Montessori

Prowadząca: 

Marta Siudy 

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych o specjalizacji kształcenie zintegrowane i edukacja przedszkolna Uniwersytetu Wrocławskiego. Praktycznie już na początku swojej drogi pedagogicznej związałam się z pedagogiką Marii Montessori. Posiadam dyplomy edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej Montessori, uzyskane w Polskim Instytucie Montessori oraz wzięłam udział w kursie Michaela i D’ Neil Duffy dla nauczycieli wczesnoszkolnych.  Już od 8 lat pracuję jako nauczyciel montessoriański na poziomie wczesnoszkolnym, co sprawia mi ogromną frajdę i utwierdza mnie w przekonaniu, że droga którą wybrałam jest tą odpowiednią. Fantastycznie jest obserwować Dzieci w ich własnych odkryciach i dążeniu do samodzielności. Każdy rok to nowe odkrycia, doświadczenia oraz zgłębianie nowej wiedzy. Swój „montessoriański warsztat” uzupełniłam o kursy odpowiedniej komunikacji – skończyłam kurs komunikacji bez przemocy dla rodziców i nauczycieli Thomasa Gordona oraz wdrażam w codziennym kontakcie z innymi Pozytywna dyscyplinę. Od 5 lat czerpię również radość z pracy z dorosłymi, jako trener nauczycieli klas 1-3. Na początku byłam związana z  Polskim Instytutem Montessori, a teraz z International Montessori Institut. Jest to dla mnie doskonała okazja do dzielenia się swoim doświadczeniem i inspirowaniem warsztatem innych w pracy z Dziećmi. Jak każdy nauczyciel Montessori staram się dbać o odnowę. W tym czasie szydełkuję, robię na drutach, gotuję. Od dwóch lat pełnię nową rolę – rolę mamy, co pozwala mi na co dzień wdrażać założenia pedagogiki Marii Montessori w domu, obserwować rozwój małego człowieka oraz jego chęć dążenia do samodzielności. Możliwość ta utwierdza mnie w przekonaniu, że pedagogika ta to sposób funkcjonowania mojej rodziny. 

 

Zarejestruj się tutaj 

 

Broszura Informacyjna

  Jesteś zainteresowany kursem?
  Zarejestruj się - wypełnij formularz

  Zobacz również

  0-3 lat
  Niemowlę i małe dziecko
  3-6 lat
  Kurs wczesnego dzieciństwa
  6-9 lat
  Kurs szkolny
  9-12 lat
  Kurs szkolny
  12-18 lat
  Kurs szkolny
  Zarządzanie placówką Montessori
  Kursy Asystenckie
  6-9 lat
  Kurs Edukacja Językowa