0-3 lat
Niemowlę i małe dziecko

Cele:

Celem szkolenia Asystentów do Dzieci w wieku 0-3 lat jest dogłębne zapoznanie uczestników z pedagogiką Marii Montessori, teorią i praktyką oraz z aktualnym podejściem medycznym i psychologicznym, istotnym z punktu widzenia rozwoju dziecka w pierwszych trzech latach życia.

Informacja:

Poziom kursu Montessori Niemowlę i małe dziecko bardzo różni się od innych poziomów edukacji Montessori. Większy nacisk kładzie się na zrozumienie niesamowitych zmian rozwojowych, które zachodzą w pierwszych trzech latach życia. Podczas gdy inne poziomy z pewnością skupiają się na zrozumieniu rozwoju dziecka, kładą również większy nacisk na konkretne materiały i program nauczania Montessori. Na poziomie niemowlęcia i małego dziecka, istotne jest, aby przewodnik Montessori w pełni rozumiał małe dziecko, aby mógł być pomocny w jego rozwoju. Opracowaliśmy bogaty program, który integruje filozofię Montessori i najlepsze praktyki dla niemowląt i małych dzieci z najnowszymi badaniami nad mózgiem i rozwojem.

Program obejmuje:

 • Pedagogika i Filozofia Montessori
 • Anatomia i fizjologia
 • Położnictwo
 • Odżywianie i higiena
 • Neuropsychiatria dziecięca
 • Rozwój języka i ruchu
 • Muzyka, sztuka i rozwój duchowy
 • Obserwacja
 • Przygotowanie otoczenia rozwojowego

Wykorzystując najnowsze technologie internetowe, IMI prezentuje wykłady wideo i prezentacje programowe, oferując dogłębną i kompleksową analizę podejścia Montessori dla najmłodszych lat. Dorośli słuchacze wykonują wiele znaczących zadań, które odnoszą się bezpośrednio do ich doświadczeń w klasie i dają możliwość praktycznego zastosowania materiałów z kursu. Cotygodniowe interakcje z instruktorami i innymi dorosłymi uczniami na forach dyskusyjnych i czatach online służą budowaniu bogatej i wspierającej społeczności uczącej się oraz stwarzają dodatkowe możliwości integracji tematów kursu.

Program jest kombinacją zajęć online, zajęć praktycznych w placówce oraz obserwacji.

Kwalifikacje:

Dyplom jest przyznawany studentom, którzy spełnili 90% wymagań co do frekwencji, zdali egzamin teoretyczny i praktyczny, ukończyli kurs zgodnie z wymaganymi standardami.

Czas trwania kursu:

Kurs niemowlę i małe dziecko – 6 miesięcy

  Jesteś zainteresowany kursem?
  Zarejestruj się - wypełnij formularz

  Zobacz również